Organizacja przyjęcia komunijnego poza domem - sprawdź, dlaczego warto
W tradycji polskiej komunia święta to uroczystość religijna, którą zwykło się świętować w domu z rodziną. Wraz ze zmianą roli kobiety w rodzinie, coraz większym ich angażowaniu się w życie zawodowe na równi z mężczyznami, powoli zmianie uległy też również zwyczaje komunijne. Coraz częściej zamiast obiadu rodzinnego w domu organizowane są przyjęcia poza domem: w hotelu, sali bankietowej.
Dlaczego warto przenieść przyjęcie komunijne do restauracji?
Wbrew pozorom, organizacja przyjęcia dla członków rodziny to nie tylko wydatek, ale także wyzwanie organizacyjne, logistyczne. Do całego zamieszania związanego z właściwym rozlokowaniem gości, skompletowaniem odpowiedniej ilości zastawy stołowej, dochodzi jeszcze czas potrzebny na obsługę zaproszonych członków rodziny. Nie można zapomnieć o wyborze potraw, przyrządzeniu ich. Kto z nas ma w domu 3 czy 4 kuchenki, piekarniki, kto ma praktykę w jednoczesnym podawaniu potraw dla 15-20 osób? Dlaczego mamy rezygnować z kuzynostwa, rodzeństwa tylko dlatego, że ogranicza nas w domu miejsce przy stole?
Przyjęcie w sali bankietowej, do tego w pięknej scenerii, w otoczeniu zieleni to doskonała okazja na wspólne biesiadowanie dla obojga rodziców dziecka komunijnego. To ogromna pomoc dla pani domu, która może swój czas poświęcić dziecku, być razem z nim, z rodziną, zamiast krzątać się między kuchnią a salonem.
Przyjęcie komunijne poza domem — sposobem na oszczędności
Przyjęcie komunijne w domu to tylko pozorne oszczędności. Jeśli zliczy się koszty zakupu produktów, nierzadko wynajęcia dodatkowych stołów, krzeseł, zastawy, czy też obrusów i akcesoriów dekoratorskich okaże się, że koszt na osobę — nie licząc tzw. robocizny, zmęczenia i stresu pani domu, będzie porównywalny do kosztów komunii w restauracji. Zamiast zastanawiać się, o czym się zapomniało, najbliżsi dziecka mają możliwość skupienia się na duchowych przygotowaniach do jednego z większych wydarzeń w życiu każdego katolika.